ÖGM vol.14’te “Eğitimde İnovasyon” ile Prof. Dr. Petek Aşkar

Mayıs ayı boyunca “Tasarım ve İnovasyon” teması ile ilgili alanında uzman kişi ve kurumları Öğretmen Gelişim Merkezi’nde misafir ettik.

vol. 14’teki muhteşem buluşma ile 2016 – 2017 sezonuna noktayı koyacağız.


31 Mayıs 2017
18.30 – 21.30

Prof. Dr. Petek Aşkar
Eğitimde İnovasyon


Prof. Dr. Petek Aşkar Kimdir?

Petek Aşkar, 1995 yılında ODTÜ de profesör oldu. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümüne geçti ve uzun yıllar bölüm başkanı olarak çalıştı.

2004-2010 tarihleri ÖSYM de yürütme kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2009-2010 yıllarında TED Üniversitesi kuruluş çalışmalarına katıldı.

2010-2011 akademik dönemde İzmir Ekonomi Üniversitesi Sosyoloji bölüm başkanlığını yürüttükten sonra 2011 Eylül ayı itibariyle Eğitim Fakültesi Dekanı olarak TED Üniversitesi’ne katıldı.

Prof. Dr. Petek Aşkar, Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, Avrupa Birliği, UNICEF ve Dünya Bankası’nda çeşitli projelerde danışmanlık yaptı; TÜBİTAK ve AB Leonardo da Vinci projelerini yürüttü. Yurt içi ve dışında çeşitli sempozyum ve kongrelerin bilim kurulu ya da düzenleme kurullarında görev almakta, alanındaki dergilerde hakemlik ve editörlük yapmaktadır. Yayınları, öğrenme ve ölçme nesneleri, e-öğrenme, yayılım ve yenileşme, bilişsel şüreçler ve ontolojiler üzerine yoğunlaşmaktadır. Son yıllarda eğitim sistemlerinde karmaşık ve sosyal network analizleri üzerine çalışmaktadır. Yurt dışı ve yurt içinde yayımlanmış çok sayıda makalesi ve bildirisi bulunmaktadır.


ÖGM vol. 14’te Nasıl Yer Alabilirsiniz?

Öğretmen Gelişim Merkezi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için burayı ziyaret edebilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir