Zikzak’ta Öğretmen Kulübü vol. 45


vol. 45: Çocuklar Ne Sever?

Dilge Güney, Yazar


Zikzak Grup olarak farklı kurum ve alanlardan gelen “Modern Çağın Öğretmenleri” ile buluşmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz 44 buluşma boyunca hem birbirimize çok çeşitli alanlarda paylaşımlarda bulunduk hem de alanında uzman kişi ve kurumları misafir ettik. 108 farklı paylaşım, 26 farklı uzman ile buluşmalarımızı gerçekleştirdik.

Şimdi sırada 6 Ocak 2017 Cuma günü Zikzak’ta Öğretmen Kulübü vol. 45 var.


Bizler çocuk edebiyatına pek düşkün insanlarız!

Azmi Varan der ki “Hayat çocukluğun tekrarından ibarettir!” O zaman bize de bu tekrarlarda çocuk edebiyatının rehberlik etmesi ne kadar da doğal.

Bu hafta Zikzak’ta Öğretmen Kulübü vol.45’te İzmirli yazar Dilge Güney’i misafir ediyoruz. Paylaşımın adının “Çocuklar Ne Sever?” olmasına aldanmayın; aslında tamamen “Biz Ne Severiz?” olacaktı.


Dilge Güney Kimdir?

1980 yılının Ekim ayında Balıkesir’de doğdu. 1998 senesinde Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nden ve 2003 senesinde Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.  2008 senesinde anne olduktan sonra çocukluk hayallerini hatırladı ve çocukça hikayeler anlatmaya başladı. 2015 senesinde Nevzat Süer Sezgin’in çocuk edebiyatı atölyesinde eğitim aldı.

2015 yılı sonunda Muti’nin Maceraları isimli ilk çocuk kitabı ve 2016 senesinde Hayalbazlar Geçidi isimli ilk çocuk romanı yayımlandı.

İzmir’de yaşıyor. Ormanın şarkısını dinlemekten ve hayal kurmaktan çok hoşlanıyor. Çocukların dünyayı kurtaracağına inanıyor. Hiç durmadan onlara hikayeler anlatıyor.


Sizler de 6 Ocak 2017 Cuma günü 18.30 – 21.30 saatleri arasında bizlerle olmak isterseniz, aşağıdaki formu doldurarak rezervasyon yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir